Г.Суркис: "Снимаю с себя полномочия адвоката власти"

Г.Суркис: "Снимаю с себя полномочия адвоката власти"

Президент Федерации футбола Украины выступил с речью перед участниками заседания наблюдательного совета УЕФА. Приводим эту речь без купюр.

Шановний пане президенте, члени Наглядової Ради!

Перш за все я хочу подякувати Вам пане Платіні, членам офіційної делегації УЄФА за черговий інспекційний візит до України. Ми вкотре відчули себе повноправними членами великої європейської футбольної сім’ї, де старші і досвідченіші турботливо піклуються про своїх партнерів, котрим довірено відповідальна естафета під назвою − Євро-2012.

Представлені експертами звіти з інфраструктури свідчать про те, що у низці проектів рівень ризиків досі залишається високим. Тим не менше, я бачу всі підстави для втішних прогнозів щодо вчасного виконання цих робіт згідно затверджених УЄФА графіків. На це спрямовано скоординовані дії національної футбольної асоціації спільно з органами центральної та регіональної влади чотирьох приймаючих міст. Усі суб’єкти, відповідальні за підготовку до Турніру, працюють у зонах своєї компетенції згідно підписаних угод та  наданих УЄФА гарантій.

Нещодавно в Україні відбулась зміна політичної влади. Приступив до своїх обов’язків новообраний Президент країни. В парламенті створена дієздатна коаліція, котра затвердила склад нового Кабінету Міністрів. В уряді спеціально введена посада віце-прем’єр-міністра з питань підготовки до Євро-2012. Таким чином, уперше за останні п’ять років реально вибудувана монолітна вертикаль влади, що прагне максимально швидко надолужити згаяне своїми попередниками.

Як наслідок, визначені пріоритетні об’єкти та джерела їх фінансування, котрі в повній мірі відповідають завданням та наданим гарантіям української влади стосовно створення інфраструктури. Тому я впевнений, що приводів для оптимізму з кожним місяцем ставатиме все більше. Причому не тільки в приймаючої сторони, але й, перш за все, в експертів УЄФА. До речі, вже 16 квітня Президент України проведе засідання Оргкомітету з підготовки до Турніру, про що він інформував вас, пане Платіні, під час вчорашньої зустрічі. У цьому зв’язку були дані відповідні доручення і, як сказав пан Янукович, віднині він буде особисто тримати руку на пульсі процесу підготовки.

Таким чином, з відчуттям виконаного обов’язку я сподіваюсь, що нарешті зможу скласти з себе вимушені тимчасові повноваження адвоката української влади та повністю зануритися в сферу підготовки організації турніру, що, власне, і є головним завданням приймаючої асоціації та Місцевого організаційного комітету Євро-2012 в Україні (МОК).

У контексті вдосконалення системи управління проектом, ФФУ та МОК продовжують пошуки і залучення високопрофесійних фахівців із країн, які проводили аналогічні за масштабами спортивні заходи, і здобули відповідний досвід та найвищу світову репутацію. Серед таких, наприклад, всесвітньо відома компанія Lufthansa. Після консультацій з посольством ФРН в Україні, компанією GTZ та Міністерством економіки, їй було запропоновано долучитися до підготовки операційних планів роботи аеропортів в період проведення Євро-2012.

Особливу увагу ФФУ/МОК приділяють також розробці концепції волонтерського проекту. З цією метою проведено масштабне дослідження  схильності українців до проявів такої громадської активності. Окрім цього було систематизовано досвід приймаючих міст з організації великих волонтерських проектів. В даний час ФФУ працює над розробкою інформаційної кампанії щодо підвищення рівня обізнаності цільових аудиторій про волонтаріат УЄФА. В подальшому планується залучити команди волонтерів у соціальні проекти УЄФА, а також удосконалити механізми їхнього управління спільно з польським МОК та UMET і підготовки офіційної рекрутингової  кампанії.

ФФУ/МОК продовжує моніторинг  існуючих та пошук нових тренувальних центрів, всебічний аналіз їх готовності. Триває процес обговорення та підписання угод з базовими тренувальними центрами (вже укладено 5 угод), створення деталізованого каталогу базових тренувальних центрів.

ФФУ/МОК супроводжує законодавче врегулювання проблемних  питань підготовки та проведення Євро 2012. У Верховній Раді знаходиться на розгляді підготовлений проект Закону "Про волонтерський рух". Ми впевнені, що він буде прийнятий найближчим часом.

ФФУ/МОК контролюють процес формування управлінських команд в приймаючих містах. З цією метою, відповідно до маркетингових рекомендацій УЄФА, 20-21 квітня планується проведення семінару-наради на територіях, які прийматимуть Турнір. У тренінгу візьмуть участь також працівники Координаційного бюро, Міністерств і відомств, які задіяні в підготовці до Євро 2012.

І насамкінець цієї короткої інформаційної довідки хотів би зупинитися на ще одному важливому напрямку підготовки − реалізації концепції мобільності приймаючих міст. Ми вдячні УЄФА за запропоновану допомогу і розраховуємо, що 26-30 квітня в кожному приймаючому місті ми зможемо відпрацювати її на практиці.

За  підсумками поїздки офіційної делегації УЄФА, а також за результатами рішень сьогоднішньої Наглядової Ради найближчими днями буде проведено засідання Виконавчого комітету ФФУ. На ньому буде детально проаналізовано увесь комплекс поточних та стратегічних проблемних питань, на вирішенні яких слід насамперед зосередити увагу українській стороні.

Дякую за увагу.